Szkło lacobel – pytania i odpowiedzi

Aby Państwa wybór był optymalny poniżej przedstawiamy informacje i odpowiedzi na pytania dotyczące szkła lacobel. Jeśli jakieś wątpliwości nie zostały rozwiane, zapraszamy do kontaktu. By sprawdzić jaką cenę ma szkło lacobel można skorzystać z formularza natychmiastowej wyceny.

Co to jest lacobel?

Słowem lacobel zwykło się określać każdy rodzaj szkła lakierowanego. Jednak oryginalny lacobel to produkt huty AGC Czechy, który występuje w 34 kolorach.

Wymiary i grubość

Szkło lacobel jest zasadniczo produkowane w grubości 4 mm i wymiarze 160×255 cm. W przypadku dłuższych ścian lub wymogów montażowych szkło składa się z kilku elementów. W takim przypadku na powierzchni widać tylko szlif krawędzi szkła, ale kolor płynnie przechodzi z jednej formatki na drugą.

Otwory i wycięcia

W panelach szklanych możemy wykonać otwory na gniazdka czy też wycięcia na inne elementy. Warto jednak ograniczyć ilość otworów do minimum i pamiętać, aby otwór znajdował się w pewnej odległości od krawędzi szkła (najlepiej powyżej 10 cm).

Czy lacobel jest szkłem hartowanym?

Lacobel jest produkowany w ilościach detalicznych jako szkło niehartowane. Na specjalne zamówienie można wykonać szkło hartowane, lakierowane. Jednak w normalnych zastosowaniach oryginalny, niehartowany lacobel jest w zupełności wystarczający.

Odporność szkła

Drobne uderzenia garnkami czy innymi elementami wyposażenia kuchennego nic lacobelowi nie robią. Szkło lacobel można z powodzeniem stosować również przy płytach grzewczych, należy jednak użytkować szkło w bezpieczny sposób np. nie zostawiać gorących garnków w bezpośrednim styku ze szkłem.

Montaż

Najczęściej szkło montuje się na specjalnym kleju dostępnym w standardowych tubkach do pistoletu ręcznego. Aby zamocować panel szklany wystarczy nałożyć punktowo placki kleju (średnica 2-3 cm, co 30 cm), a następnie przyłożyć i docisnąć szkło do ściany. Alternatywnym, rzadko stosowanym sposobem montażu jest powieszenie szkła w ramie lub na stalowych rotulach. W takej wersji należy pamiętać, aby szkło zostało podklejone folią zabezpieczającą.

Chcesz wiedzieć jaka jest cena szkła lacobel? Skorzystaj z formularza wyceny!