Nowoczesne wnętrza o czystych, prostych formach wyglądają szczególnie interesująco, gdy łączymy w nich różne materiały i faktury. Beton, szkło dekoracyjne, metal, drewno – to materiały, które w ostatnim czasie są najbardziej pożądane. Jednym z elementów, które sprawdzają się w takim otoczeniu jest szkło lacobel w ciemnych odcieniach szarości. Z jednej strony, może przełamać intensywne kolory i ochronić wnętrze od zbyt krzykliwego wyglądu. Bardzo dobrze wygląda na przykład w sąsiedztwie intensywnej czerwieni. Z drugiej strony, szarości doskonale współgrają z bielą i czernią w monochromatycznych przestrzeniach. Wszystko zależy od charakteru wnętrza i tego, jaką spełnia ono funkcję. W pokoju wypoczynkowym panele szklane w ciemnych kolorach mogą być zbyt przytłaczające, a co za tym idzie, nie sprzyjać relaksowi w wolnych chwilach. Z kolei w lokalach usługowych podkreślą luksusowość przestrzeni, a w połączeniu z dyskretnym światłem i elementami dekoracyjnymi ukażą klasę i charakter właściciela. Można zatem zastosować tam zarówno lakobel, jak i inne szkło dekoracyjne.

Lacobel 2232 Radom Ciemna Szarosc 2

Atutem szkła lacobel jest możliwość szerokiego zastosowania. Panele szklane sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i na frontach mebli. Dzięki gładkiej powierzchni, nie sprawiają problemu w kwestii utrzymania czystości. Dodatkowo, na ciemnych odcieniach szarości nie widać zabrudzeń tak jak na bieli, czy czerni. Warto więc zwrócić uwagę na tę formę osłony ściany, bądź szafek podczas projektowania otoczenia ciągu technologicznego, gdzie nie trudno o zabrudzenia i zacieki. Wybierając panele szklane do kuchni, można mieć pewność, że nie stracą one z czasem swojego pierwotnego wyglądu. Wynika to z faktu, iż pokrycie lacobel odporne jest na wilgoć. Kwestia utrzymania czystości prezentuje się w bardzo prosty sposób. Lakobel wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z płynem do mycia szyb. Również z tego powodu, szkło do kuchni to doskonałe rozwiązanie. Urządzając łazienkę, można zdecydować się na szkło na ścianę, bądź jako element osłaniający przestrzeń przeznaczoną do kąpieli. Ciemne odcienie szarości nie będą jednak w dużym stopniu przepuszczać światła, dlatego w takim wypadku zachodzi potrzeba bogatego oświetlenia. Dzięki błyszczącej powierzchni, lakobel odbija światło, nadając wnętrzu charakteru.

Panele Szklane 2232 Skawina Ciemna Szarosc

Przy wyborze szkła lacobel cena będzie uzależniona od powierzchni, jaką chcemy nim pokryć. Przy zamawianiu produktu, warto również zwrócić uwagę na usługę montażu. Szkło na ścianę zamawia się często w dużym formacie,  więc realizowanie montażu takiego produktu samodzielnie może być kłopotliwe, bądź wymagać specjalistycznych narzędzi. Opłacenie takiej usługi nie jest bardzo drogie, a daje poczucie komfortu i pewność, że wszystko jest wykonane profesjonalnie.

Wybierając szkło lacobel w ciemnych odcieniach szarości, można również zestawić go z jaśniejszymi odcieniami, bądź żywszymi kolorami, aby wnętrze nie było zbyt monotonne i przygnębiające. Wystarczy umieścić w przestrzeni charakterystyczne dodatki w żywych kolorach, bądź zrobione z ciekawych materiałów, aby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru. Pod tym względem, lakobel w ciemnych odcieniach szarości to dobry wybór – można go łączyć z większością kolorów i faktur.