Szkło do kuchni w kolorze pomarańczowym

Intensywne kolory pasują do osób radosnych i pełnych życia, o silnych charakterach. Podobnie jest z logami wielu znanych marek. Często przyciągają uwagę nie tylko interesującym dizajnem, ale i zdecydowanym kolorem. Jedną z bardziej popularnych barw jest pomarańcz. Bez trudu można przywołać marki firmujące się logiem właśnie w tym kolorze. Wysyła on sygnał o pozytywnym nastawieniu właściciela, energii do życia i spontaniczności. Podobnie wygląda kwestia wystroju wnętrz. Pomieszczenia w takiej tonacji kolorystycznej wpływają korzystnie na przebywające w nich osoby.

Dostępne odcienie:

2001 Klasyczny pomarańcz

Kolor pomarańczowy a wpływ na charakter wnętrza

Wnętrza lokali użyteczności publicznej, z wystrojem w koloru pomarańczowym, zachęcają przechodniów do wejścia i zapoznania się z ofertą, niezależnie od tego, czy jest to bank, czy operator telefoniczny. Z kolei właściciele mieszkania, w którym mamy styczność z takim kolorem, zyskują pozytywny wizerunek i kojarzą się z dobrymi emocjami.
Wybierając szkło na ścianę, nie warto bać się intensywności i zdecydowanych wyborów. Pomarańczowe panele szklane do kuchni to idealny wybór dla kogoś energicznego, kto lubi nie tylko gotować, ale i spotykać się tam z innymi domownikami, lub zapraszać znajomych na wspólne posiłki, bądź gotowanie. Można położyć takie szkło na ścianę, jak również umieścić lacobel na frontach szafek. Ogranicza nas jedynie fantazja i poczucie estetyki.

Panele Szklane Warszawa 2001 Klasyczny Pomarancz
Pomarańcz jest dość trudny w aranżacji wnętrz. W nadmiarze może męczyć i nadmiernie pobudzać przez swoją intensywność. Jeżeli jednak zostanie zastosowany jako główny akcent kolorystyczny, z powodzeniem spełni swoją rolę. Panele szklane nad blatem kuchennym będą elementem niewątpliwie zauważalnym, jednak na tyle ukrytym, że nie zdominują otoczenia. Jeśli zastosujemy w tym wypadku pomarańczowy lacobel, szafki dobrze będą wyglądać w odcieniach szarości, beżu, bieli, bądź w bardziej odważnej wersji – zieleni. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż panele szklane wyglądają dobrze w zestawieniu z innymi materiałami, takimi jak drewno, czy metal. Szkło do kuchni w kolorze pomarańczowym z pewnością współgrałby również z drewnianymi frontami zabudowy kuchennej.

Szklany panel na całą ścianę

Jeśli przy zakupie szkła lacobel cena nie gra roli, można wziąć pod uwagę pokrycie nim całej ściany. Oranż położony na tak dużej powierzchni może za bardzo zdominować przestrzeń, jeśli jednak szkło dekoracyjne położymy jedynie na ścianie, a we wnętrzu umieścimy jedynie kilka dodatków w tym kolorze, możemy zyskać pomieszczenie idealne do wypoczynku. Lśniący lakobel bardzo ładnie odbija światło, więc jeśli zastosujemy dyskretne oświetlenie, wieczorami uzyskamy przyjemny nastrój, sprzyjający odprężeniu i relaksowi.

Szklo Lakobel Krakow 2001 Klasyczna Pomarancz

Szkło do kuchni jest łatwe w utrzymaniu czystości

Z pewnością na decyzję o zakupie szkła lacobel ma fakt, iż niezwykle łatwo jest utrzymać go w czystości. Przetarcie ściereczką, z użyciem płynu do mycia szyb, w zupełności wystarczy. Z jednej strony – panele szklane wymagają regularnej pielęgnacji, zwłaszcza, gdy narażone są na zabrudzenia. Z drugiej – ścianę pokrytą farbą, lub tapetą dużo trudniej jest umyć. Nawet kafelki, pozornie łatwe do umycia, mają fugi, które trudno jest domyć i zakamarki, w których osiada brud. Pod tym względem, szkło dekoracyjne jest idealne – nie tylko efektywnie wygląda, ale i pozwala cieszyć się idealnym wyglądem przez długi czas.