Niebieski lacobel – idealny do nowoczesnych wnętrz

W zależności od charakteru przestrzeni, którą urządzamy, dobieramy inne kolory i materiały. Delikatne pastele i lekkie formy niekoniecznie można zastąpić ciemnymi barwami oraz metalem. Panele szklane są coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach, zarówno ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości, jak i możliwość swobodnego łączenia z innymi materiałami. W pomieszczeniach kojarzących się ze spokojem, czystością i orzeźwieniem, idealnie sprawdzi się niebieski lacobel. Rozpiętość kolorystyczna pozwoli na dobranie barwy odpowiedniej do charakteru i wystroju przestrzeni.

Dostępne odcienie:

1603 Pastelowy niebieski
1435 Metaliczny niebieski
7000 Przydymiony niebieski
5002 Lśniący niebieski

Lacobel w kuchni w kolorze niebieskim

Szkło na ścianę w delikatnym pastelowym błękicie rozjaśni wnętrze i będzie stanowić interesujące tło dla bardziej wyrazistych elementów. Jasnoniebieski lakobel wprowadzi spokój i świeżość. Z kolei lacobel w intensywnym, ciemnym odcieniu niebieskiego będzie bardziej dynamiczny i skojarzy się raczej z kreatywnością, a nie wyciszeniem. Próba połączenia go z innym intensywnym kolorem może być ryzykowna, jednak przy odpowiednim dobraniu tonacji kolorystycznej ma szansę wyglądać elektryzująco i interesująco.

Planujesz zakup szkła lacobel? Sprawdź jaka jest cena!

Wycena jest niezobowiązująca i darmowa.

Aranżacje z wykorzystaniem szkła lacobel

  • Kolor niebieski jako synonim relaksu
    Kolor niebieski niewątpliwie sprawdzi się w łazienkach, bądź miejscach takich jak spa, czy salony masażu. Skojarzenie z wodą i czystością nasuwa się podświadomie, gdy otoczeni jesteśmy tym właśnie kolorem. W zestawieniu z bielą i szarościami błękit wygląda dość surowo, jednak z pewnością nie mdło. Jego chłód i spokój z pewnością pozwala odprężyć się i oddać relaksowi w zaciszu domowej łazienki, bądź korzystając ze spa, czy też innych tego typu usług.
  • Niebieski lacobel w kuchni. Wybierając szkło do kuchni również warto zwrócić uwagę na kolor niebieski. Lacobel w jego odcieniach może dobrze wpisać się w przestrzeń pomieszczenia kuchennego. Dopasowując szkło na ścianę nie sposób zapomnieć o tym, że w otoczeniu ciągu technologicznego, będzie ono podatne na zabrudzenia. Jest to nie do uniknięcia podczas przygotowywania posiłków. Zacieki wodne nie są jednak szczególnie widoczne na niebieskim, połyskującym szkle. Poza tym, lakobel jest niezwykle bezproblemowy, w kontekście utrzymania czystości, dlatego tak często wybieramy go do kuchni. Wystarczy ściereczka i płyn do mycia szyb i po chwili szklana powierzchnia błyszczy czystością. Poza tym, problemy, które pojawiają się w przypadku powierzchni pokrytych płytkami, w tym wypadku nie istnieją. Panele szklane nie posiadają ani fug, ani zagięć, w których gromadzą się zanieczyszczenia, dlatego są niezwykle higieniczne – idealne do kuchni.

Szkło lacobel w atrakcyjnej cenie

Warto również zauważyć, że jeśli wybieramy lacobel cena nie musi nas martwić. Wiadomo, że zależy ona od tego, na jak dużą powierzchnię pragniemy położyć panele szklane. Przy konieczności redukcji kosztów, możemy zdecydować się na szkło dekoracyjnie jedynie w formie akcentu we wnętrzu. Ciemny odcień niebieskiego dobrze wygląda w towarzystwie stonowanych kolorów i można nim jedynie zaakcentować charakter pomieszczenia i wprowadzić nieco dynamiki. Poza tym, zamiast umieścić lakobel na meblach, można użyć go jedynie do zakrycia przestrzeni pomiędzy ciągiem technologicznym, a szafkami nad nim wiszącymi. Jednak nie zależy zapominać, iż w stosunku do ceny i jakości, panele szklane nie wypadają drogo, w porównaniu do innych materiałów.