Lacobel w kolorze złota i miedzi – charakter metalu zapisany na szkle

Są kolory, które nie sprawiają problemu przy aranżacji wnętrz. Biel, czy czerń są na tyle uniwersalne, że zawsze można dopasować do nich dodatki, czy meble. W przypadku niektórych barw trzeba jednak uważać, aby nie otrzeć się o kicz, bądź banał. Wybierając panele szklane w kolorze złota i miedzi trzeba z pewnością myśleć o całym wnętrzu. To, jak lacobel będzie się komponował z otoczeniem, zależy od kolorów, które do niego dobierzemy.

Dostępne odcienie:

0327 Złoto intensywne
0128 Intensywna miedź

Lacobel intensywna miedź

Miedź kojarzy się trochę z elementami przemysłowymi, takimi jak druty i rurki. Szkło do kuchni w tym kolorze zaprezentuje się w pełnej krasie, jeżeli połączymy je z bielą oraz czernią. Umieszczając we wnętrzu miedziane dodatki, możemy stworzyć ciekawy klimat. Co ciekawe, lacobel o takiej barwie będzie wyglądał dobrze zarówno w przestrzeniach o industrialnym charakterze, jak i romantycznym, lub wręcz orientalnym. Miedź jest bliska pomarańczowi, jednak bardziej stonowana i nie tak krzykliwa, więc szkło na ścianę w tym kolorze nie zdominuje otoczenia, jak jego intensywniejsza wersja. Jeżeli zdecydujemy połączyć takie szkło dekoracyjne z żywszym kolorem, zwróćmy uwagę na zieleń. Jest to połączenie bliskie naturze, spokojne i odpowiednie do wnętrz, w których chcemy się relaksować. Lacobel o miedzianym odcieniu sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i łazience, czy też w pokoju dziennym.

Lacobel złoto intensywne

Panele szklane do kuchni w kolorze złotym to propozycja dla osób lubiących szlachetne materiały. Szkło lakobel połyskujące złotem z pewnością sprawi wrażenie luksusu i klasy. Mimo, że to jaśniejszy i mniej agresywny kolor, niż pomarańczowy, to przyciągający wzrok. Błyszczące panele szklane dodatkowo intensyfikują wrażenia, zatem dobrym pomysłem jest połączenie ich z bielą i czarnymi elementami. W przypadku złota i dodatków w tym kolorze, nie trudno otrzeć się o kicz, lub osiągnąć klimat rodem ze sklepu indyjskiego. Zasada „im mniej, tym lepiej” powinna przewodzić nam przy aranżowaniu takiej przestrzeni. Wybierając złoty lacobel cena nie będzie tak wysoka jak w przypadku powierzchni faktycznie pokrytych złotem. Oczywiście szkło dekoracyjne nie zastąpi powierzchni metalowej. Będzie jednak z pewnością tańszym rozwiązaniem i idealnie pasującym do nowoczesnych wnętrz.

Jak widać, szkło na ścianę występuje również w kolorach, które kojarzą się bardziej z powierzchniami z metalu. To dowód na to, że lacobel może stanowić interesująca alternatywę również dla nich.

Lacobel jest łatwy w utrzymaniu czystości

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż lacobel to powierzchnia łatwa w kwestii utrzymania czystości. To z pewnością istotne w sytuacji, gdy umieszczamy ją w miejscach podatnych na zabrudzenia, jak kuchnia, pokój dzienny, czy nawet przestrzeń biurowa.